Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

Dubai
Shperndaje në Google Facebook

Tour  në Abu Dhabi + Dubai

City tour Abu Dhabi +  Dubai 
prej 439€ per person ( pa bagazh ) 
prej 499€ per person ( me bagazh )

Nisja në muajin TETOR           16/10 -  23/10  - 30/10                          Nisja në muajin NENTOR       06/11 - 13/11  - 20/11 - 27/11 
Nisja në muajin DHJETOR     04/12  - 18/12 - 25/12                            Nisja në muajin JANAR          08/01 - 15/01 - 22/01  

⋙ Të Përfshira: Fluturim direkt : 
Wizz Air Bileta e Avionit : Tirane - Abu Dhabi - Tirane
Transferi : Aeroport – Hotel – Aeroport   
⋙Akomodimi 1 Nate në Abu Dhabi ( Copthorne Downtown 4* ) dhe 3 Netë në Dubai(Delta by MARRIOTT Hotel DUBAI 4* )
Shërbimi sipas Konceptit BB BB - Fjetje me mengjes
⋙City tour Dubai + Abu Dhabi me guide lokale.
Te gjitha transfertat sipas programit.
Guide profesionale shoqeruese Shqiptar.

⋙ Çmimet nuk përfshijë:

 • Viza hyrëse për Dubai 95 € / Për person

⋙ Taksat e qytetit

✅  Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
✅ Pagesa është e detyrueshme në Euro
✅  Ky udhëtim kërkon një pasaportë biometrike të vlefshme minimum prej 6 muajsh nga data e udhëtimit
✅  Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente.
2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
✅  E Rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.

Shënime :  Itinerari i planifikuar :

 • Dita 02: Abu Dhabi City Tour (Turi i qytetit te Abu Dhabit)
 • Abu Dhabi – Njihet ndryshe si ”Manhatani i Arabise” per shkak te gradacelave ultra moderne. Kryeqyteti i Emirateve te Bashkuara Arabe, shtrihet ne nje ishull ne forme T-je, prane gjirit te Persise. Aty do te kemi mundesi per te vizituar vendet e mrekullueshme si Xhamine “Sheikh Zayed”, nje kryeveper e arkitektures neo-islamike si edhe nje nga xhamite me te bukura ne te gjithe boten. Xhamia ka mbi 1.000 shtylla ne zonat e saj e jashtme te cilat jane te veshura me me shume se 20.000 panele mermeri me gure gjysme te çmuar, duke perfshire guaskat, perlat etj. Vizita e kesaj xhamie eshte nje pervoje vertete e paharrueshme.
  Vizita vazhdon duke pare “Pallatin e Emirateve” shume luksoz, i cili ndodhet ne vendin e tij mbreselenes. Me pas do te vizitojme Heritage Village, Marina Mall si edhe ishullin “Saadyat” i cili ofron nje pasqyre te vertete ne zhvillimin e qytetitme te pasur te botes.
  Ne vazhdim vizitojme edhe ishullin "Yas" ne te cilin ndodhet kompleksi "Ferrari World" dhe pista e garave te "Formula 1"
  - Pas perfundimit te programit, kthimi ne Dubai. Sistemimi dhe fjetje ne Delta Hotels by Marriot 4* me mengjes.

 •  Dita 03: Dubai City tour (Tu
  • Dita 01: Udhetimi Tirane – Abu Dhabi (Fluturimi direkt me Wizz Air) Nisja nga Tirana ne 17:50 dhe mberritja ne Abu Dhabi ne 23:59. 
  • Transferta dhe akomodimi ne hotel me 4* ne Abu Dhabi me mengjes te perfshire.

  ri i qytetit te Dubait)  Fillimisht do t'i drejtohemi Xhamise Jumeriah (e cila eshte nje nga xhamite me te bukura ne Dubai). Me pas vazhdojme ne rrugen e famshme Sheikh Zayed (cilesuar edhe si arteria kryesore e qytetit). Gjate kesaj rruge do te kalojme ne Zonen e Biznesit (e mbushur me godina vertete unike) si psh Emirates Tower dhe Qendra e Tregetise Boterore. Gjithcka duket ne harmoni te plote dhe ky program do te vazhdoje te na tregoje mrekulli te tilla si: Burj Kalifa e cila eshte ndertesa me e larte ne bote 818 m, dhe prane saj ndodhet Dubai Mall, qe eshte Qendra Tregtare me e madhe ne bote. Vazhdojme viziten tone ne brendesi te Palmes Jumeirah, e cila eshte nje arkitekture shume e vecante e ndertuar totalisht mbi uje. Aty do kemi mundesi te shohim Hotelin luksoz Atlantis The Palm dhe mundesi per foto panoramike. Me pas do te vizitojme hotelin Burj Al Arab, i cili eshte hoteli i vetem ne bote me 7*. Mundesi per kohe te lire ne Pazarin e Erzave dhe Frutave te thata duke perfundur programin tone ne zonen e famshme Dubai Gold Souk, e cila per nga vete emri eshte zona me e njohur e Argjendarise ne Lindjen e Mesme. Vazhdojme me Dubai Marina qe eshte edhe shetitorja me e njohur ne Dubai ku mund te shohim edhe Klubin e Jahteve . Kohe e lire per dreken dheme pas akomodimi ne hotel.
 • Optional:Burj Khalifa - 65 EUR per person.
 • Dubai Fountain Show - 59 EUR per person

 • Dita 04: Free day (Dite e lire)

 • Opsionale: Safari ne shkretetire - 50 Euro /  Largohuni per pak nga jeta e ngarkuar e qytetit dhe shijoni shkelqimin e shkretetires se Dubait me turneun tone te safarit ne shkretetire ne mbremje. Zgjedhim mbasditen pasi eshte koha me e mire per te vizituar shkretetirat qe gjate mbremjes ftohen per te mirepritur driten e henes dhe vizitoret nga e gjithe bota.

 • Dita 05: Check-out nga hoteli dhe transferim per ne Aeroportin Internacional te Abu Dhabi Udhetimi Abu Dhabi - Tirane
  (Fluturimi direkt me Wizz Air) Nisja nga Abu Dhabi ne 14:05 dhe mberritja ne Tirane ne 16:55.  

                                                           Fundi i sherbimit tone         -------------------------------------------------------------------------

 • Te Perfshira ne oferte jane :

Fluturimin direkt dhe taksat aeroportuale
Akomodimi 1 nate ne Abu Dhabi dhe 3 nete ne Dubai.


 • Nuk jan te  Paperfshira ne oferte :

Vaktet e papermendura ne program
Bagazhet ekstra. 

 • KUJDES: Cdo klient duhet te kete se paku 6 muaj validitet ne pasaportat e tyre. Pasaporta me me pak se 6 muaj validitet nga dita e nisjes nga Tirana, do te ndalet ne check-in te aeroportit dhe do te ndalohet kalimi nga policia kufitare.
 • SABA TOURS SHPK - nuk merr asnje pergjegjesi mbi kostot shtese qe mund te rezultojne pas kesaj ndalese, nje gje e tille eshte pergjegjesi e pasagjerit.

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.