Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

Pushime Verore në Itali
Shperndaje në Google Facebook

 

Pushime verore ne Itali , Capri , Salerno , Amalfi , Positano ,   7 dite , prej 599€ për përson

Hotel Mediterranea 4* - Salerno ,  do akomodohet grupi: Fotot e bashakngjitura më lartë

Datat e nisjeve :
► 17, 24 Korrik – 599€
► 31 Korrik 7, 14, 21 Gusht – 659€   

Dita e Parë: 
Nisja nga Tirana ora 18:00 ne drejtim te Durresit. Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Lundrimi për në Bari.

Dita e Dytë: 
Mberritja në Bari në orën 08.00. Nisja për në Salerno me autobus. Sistemi në Hotel. Pasdite e lire per te shijuar detin, pasi hoteli ndodhet buze plazhit ose nje shetitje ne qytetin e Salernos. Darka ne Hotel.

Dita e Tretë: 
Mëngjes në Hotel. Nisja heret me autobus për në Sorrento dhe me traget për në Ishullin Kapri.    Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Sheshi shen Antoni,Bazilika Sant Antonio etj.   Shëtitje panoramike në Ishull e Caprit ku vizitohen: Marina Grande,  sipas deshires  plazh ne zonen Cala Grande,  pjesa tjeter e grupit  vazhdon pkesen e qendres se Caprit qe ndodhet ne pjesen  siperme te ishullit dhe ka nje  pagese 4 euro vajtje ardhje  ngjitja behet me fenikular . Ku do vizitojke Piazzeten, Kishen e Shen Stefanit,  Grand hotel Quisisana,  Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Vila Krupp. Kthimi me traget në Sorrento.  Kthimi ne Hotel ne Salerno. Darka dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: 
Mëngjes në Hotel. Nisja me autobusin publik te qytetit për në Amalfi( 6-8  euro per person). Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Qendrojme ne Amalfi per plazh rreth 4 ore. Kthimi ne Salerno.
Pasdite e lire per plazh afer Hotelit ose per shetitje ne qytet. Darka ne Hotel.

Dita e Pestë: 
Mengjesi ne hotel. Opsionale shetitje me varke ne Positanon plot me ngjyra (30-42€/person ne varesi te anijes). Qendrimi i lire ne Positano per rreth 4-5 ore, per vizite dhe plazh.
Per personat qe nuk preferojne shetitjen ne Positano, mund te relaksohen ne plazhin e Salernos. Darka ne hotel. 

Dita e Gjashtë: 
Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Nisja per ne Bari ku do te marrim tragetin e ores 00:00.

Kujdes: Check in ne port ne Bari behet ne oren 18:00-19:00 pasi mbyllet porti, pavaresisht se nisja e tragetit eshte ne oren 00:00

Dita e Shtatë: Mberritja ne portin e Durresit ne oren 08:00 ne mengjes dhe transferta per ne Tirane.

Fundi I sherbimeve tona.

Në pagesë përfshihet:
1. Transfertat dhe shëtitjet me autobus sipas programit.
2. Udhëtimi me traget vajtje-ardhje Durrës -Bari me 2 nete fjetje ne kabine te brendshme.
3. Udhetimi me traget vajtje ardhje Sorrento – Kapri.
4. Akomodim në Hotel Mediterranea 4*  buze detit ne Salerno për 4 netë qëndrimi.
4. Mëngjeset dhe Darkat në Hotel.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Nje shetitje ne qytetin e Salernos 

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Taksa e qytetit e cila paguehet direkt ne Hotel. (3 – 4 euro per person/dita)
4. Bileta  e   transportit  Salerno- Amalfi- Salerno
5. Bileta e anijes  Salerno – Positano-Salerno
 
Fëmijët0-2 vjec (pa mbushur 2 vjec) janë falas;
2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €50 zbritje;
mbi 12 vjec paguan si i rritur.

Hoteli nuk ka dhoma teke.
nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

Ju bëjmë me dije se:
Pagesa e bëre është e pakthyeshme nese rezervimi anullohet nga ju.
Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.


 
 
 
 
 
 
 
 

Kategorite e pushimeve ne Itali : 

Pushime ne Itali Cift 
Pushime ne Itali Familjare
Pushime ne Itali Ultra All Inclusive
Pushime ne Itali per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
Pushime Muaji Mjaltit ne Itali
Pushime Ekonomike ne Itali

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.