Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

Oferta ne - Prage
Shperndaje në Google Facebook

 

CITY TOUR  NE PRAGE

TIRANA - PRAGUE | 25.12.2023 | 29.12.2023 | 4 Night(s) | 499€ për përson

PERSHKRIM I DETAJUAR : 

 Dita 1: Tirana – Prage
Fluturim direkt Tirane – Prage 13:30 -15:40
Mberritja dhe transferte per ne Hotel
Akomodimi ne Hotel Belvedere 4* me mengjes te perfshire.
Dite e lire

Dita 2: Prage – Turi I Prages
CITY TOUR
Vizita jone e pare nis me turin ne qendren e qytetit te vjeter te Prages,ku do te kemi mundesine te shohim shume ndertesa te vjetra por qe mbartin ne vetvete histori dhe bukuri te vecante,rruget karakteristike te shtruara me gure si edhe sheshin kryesor.
Ne vazhdim te vizites sone do te shohim Karlsbrücke(ura e Karlit),eshte ura historike qe lidh anen e vjeter te qytetit me zonen e Malá Strana ose sic njihet ndryshe me emrin Lesser Town.Nderkohe qe eksplorojme uren,shijojme edhe pamjen qe na ofrohet nga rruga.
Katedralja e Shen Vitus (Chrám svatého Víta), e cila eshte pjese e keshtjelles se Prages, na jep mundesine te magjepsemi pas mrekullise se stilit gotik.
Qyteti i vjeter hebre Josefov na fton te shohim ndertesa te tjera qe deshmojne per historine e ketij populli si edhe do te gjejme aty Sinagogen e re.
Pasdite e lire

Dita 3: Prage - Karlovy Vary - Prague
OPSIONALE:
Diten e trete e nisim duke vizituar Karlovy Vary,një qytet balnear i vendosur në pjesën perëndimore të Çekisë.
Ky destinacion eshte i njohur për burimet termale dhe një vend i mrekullueshëm për t’u relaksuar e gjithashtu per te eksploruar arkitekturën karkateristike te ndertesave dhe për të shijuar gastronominë çeke.
Disa nga pikat turistike që nuk duhet te humbasim në Karlovy Vary janë:
Colonnade është një seri strukturash te vecanta arkitektonike ku mund të eksploroni burimet termale të qytetit.
Burimi famshem me i madh termal, “Vridlo”, ne te cilin uji arrin deri ne 72°C, do te na jape mundesine te provojme ujerat e ngrohta minerale.
Rruga drejt qytetit balnear na orienton drejt Ures se Karlovit e cila eshte e ndertuar ne vitin 1357 dhe na ofron pamje mahnitese te lumit Tepla dhe qytetit.
Gatimi dhe Gastronomia: Karlovy Vary është i njohur për ëmbëlsirat e tij tradiocionale “koluacheve” si dhe likerin e famshem “Becherovka”.

Dita 4: Prage – Cesky Krumlov - Prague
OPSIONALE:
Pas mengjesit ne hotel ne drejtimin e guides sone nisja drejt Český Krumlov.
Cesky Krumlov eshte nje nga qytetet me piktoreske në Europe. eshte pak a shumë si Praga në miniature –pjese e Unesco me një kështjellë mahnitëse mbi lumin Vltava. Nga njera ane e qytetit ne anen tjeter mund ta beni vetem per 20 minuta ecje. Gjithashtu me lumenjte e shumte qe ofron qyteti mund te beni nje piknik shume te kendshem.
Akomodimi ne hotel ne Prage.

Dita 5: Prage - Tirane
Mengjesi ne hotel
Kohe e lire ne dispozicion.
Mbasdite transferta per ne aeroport.
Fluturimi drejt Tiranes 16:55 – 18:55

Kthimi ne Tirane

 GENERAL

  Te Perfshira:
• Fluturimin direkt dhe taksat aeroportuale.
• Akomodimi 4 nete ne Prage Hotel Belvedere 4* me mengjes te perfshire.
• Te gjitha transfertat sipas programit.
• City tour me guide lokale.
• Guide profesionale shoqeruese Shqiptare.

Te Paperfshira:
• Vaktet e papermendura ne program

KUJDES: Cdo klient duhet te kete se paku 6 muaj validitet
ne pasaportat e tyre. Pasaporta me me pak se 6 muaj validitet
nga dita e nisjes nga Tirana, do te ndalet ne check-in te aeroportit
dhe do te ndalohet kalimi nga policia kufitare. VAS TOUR OPERATOR
nuk merr asnje pergjegjesi mbi kostot shtese qe mund te rezultojne
pas kesaj ndalese, nje gje e tille eshte pergjegjesi e pasagjerit.

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.