Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

TOUR - Budapest - Viena - Praga
Shperndaje në Google Facebook


TOUR NE EUROPE  -  BUDAPEST - VIENA - PRAGA

 

5 Ditë / 4 Netë -  359€ për përson


  AGJENDA: 

Eksplorojmë Europën Qëndrore së bashku: Budapest, Vjenë dhe Pragë
Datat: 14, 15, 16, 17 dhe 18 Shkurt

Le të përjetojmë magjinë e Europës Qendrore në udhëtimin tonë tashmë të konfirmuar 5-ditor, në "Trekëndshin e Artë." Ky udhëtim i paharrueshëm, i organizuar. do t'ju udhëheqë nëpër pasuritë kulturore të Budapestit, Vjenes dhe Pragës. Që nga momenti kur fillojmë rrugëtimin, do të filloni një udhëtim ku gërshetohen zbulimi dhe gëzimi.

Dita 1: Budapest - Perla e Lumit Danub (14 Shkurt)
Udhëtimi juaj fillon në Budapest, në Diten e Shën Valentinit, një dhuratë për personin e zemrës e njohur si "Perla e Lumit Danub." Budapesti është një qytet i kontrasteve, ku Buda dhe Pesta bashkohen për të krijuar një peisazh të mahnitshëm me arkitekturë historike, dhe trashëgimi kulturore të pasur. Ju do të udhëhoqeni në një City Tour, ku do të theksohen pikat ikonike si Kështjella e Budës, Bastioni i Peshkatarëve dhe Parlamenti hungarez i mahnitshëm. Mos harroni të aranzhojmë së bashku relaksin në një prej banjave termike më të famshme të Budapestit.

Dita 2&3: Vjena - Kryeqyteti Imperial (15&16 Shkurt)
Më pas, kemi udhëtimin tonë drejt Vjenës, ish-kryeqytetit të Perandorisë Habsburg dhe një qytet që nxjerr ndjeshmërinë imperial tek secili nga ne. Këtu do të eksplorojmë Pallatin Schönbrunn me pasuritë e tij, vizitojmë Katedralen e mahnitshme të Shën Stefanit dhe bëjmë një shëtitje të qetë nëpër rrugët magjepsëse të Qytetit të Vjetër së bashku me Guidën tonë lokale. Kultura e kafesë e Vjenës është legjendare, kështu që sigurohemi që të shijojmë një filxhan kafe dhe një pjatë Sacher Cake në një kafene vieneze tradicionale.

Dita 4: Pragë - Bohemia mahnitëse (17 Shkurt)
Përshëndesim Vjenën dhe drejtohemi drejt zemrës së Bohemisë, Pragës, për të festuar Përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. E njohur si "Qyteti i Qindra Meshtarëve," Praga do të kapë zemrën tuaj me arkitekturën e saj si në përralla. City Tour-I jonë do të na çojë në Kështjellën e Pragës, në Urën e Karlit dhe në të gjitha pjesët tjera mahnitëse të këtij qyteti të mrekullueshëm. Sigurohemi që të provojmë kuzhinën e shijshme çeke, birrën dhe të eksplorojmë jetën e natës së Pragës.

Dita 5: Nisja
Në ditën e fundit, ne përshëndesim me ngrohtësi Trekëndshin e Artë dhe kthehemi në Kosovën tonë të bukur. Përdorni ditën e fundit për blerje ose eksplorim të ndonjë atraksioni që mund të keni humbur në Pragë. Rrugëtimi jonë drejt Prishtinës fillon pasdite, ku aventura jonë qendrore evropiane e paharrueshme përfundon.

Ky udhëtim 5-ditor përfshin City Tour-e në të tre qytetet, udhëtim të rehatshëm me autobus, dhe mundësi për eksplorim dhe relaksim. Guidat tanë ekspertë do të sigurojnë që të arrini të përjetoni të gjitha detajet e historisë, kulturës dhe bukurisë së secilit qytet.
Bashkohuni me ne në këtë aventurë Europiane pasi kemi për cka të festojmë, dhe përqendrohuni në historinë mahnitëse, arkitekturën dhe shijet kulinarë të Budapestit, Vjenës dhe Pragës. Ky tour premton të krijojë kujtime të paharrueshme nga zemra e Europës.

Mos e humbni këtë mundësi të veçantë për të eksploruar Trekëndshin e Artë të Europës me ne. 
Rezervoni vendin tuaj tani dhe lejoni që ne të kujdesemi për gjithçka.

GENERAL

 • Cfare perfshihet ne cmim:
- Udhetimi me Autobus
- Akomodimi ne Hotele
- Sherbimi ne Hotele me mengjes
- Tre City Toure ne te tre qytetet
- Guide Lokale shoqeruese

•Akomodimi ne Hotelet si ne vijim:
- 14.-15.02.24 Budapest,  Danubius Hotel 4* (1 Nate)
- 15.-17.02.24 Vienna,  Leonardo Hotel SCHÖNBRUNN 4* (2 Nete)
- 17.-18.02.24 Prague,  Hotel DUO 4* (1 Nate)

 

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.